Базальтова арматура

    БАЗАЛЬТОПЛАСТИКОВА АРМАТУРА

    Базальтопластикова арматура (АНПБ) є альтернативою звичному сталевому арматурному прокату і застосовується в транспортному, промисловому, цивільному будівництві, в бетонних конструкціях, для ремонту залізобетонних та цегляних конструкцій, тощо.

    Базальтопластикова арматура(АНПБ) виготовляється із базальтового ровінгу (який є армуючим матеріалом) та термореактивного в'яжучого на основі синтетичних (епоксидних, поліефірних) смол, при цьому утворюється неплавкий та нерозчинний матеріал, який є матрицею.

    Базальтова арматура є унікальним будівельним матеріалом порівняно зі сталевою має такі переваги:

-має високу міцність на розтяг ( у кілька разів вищу, ніж сталева);

-не кородує у більшості агресивних середовищ;

-легша від сталевої в 5 разів при однаковому діаметрі, а при рівноміцній заміні – в 9 разів (це забезпечує суттєву економію під час її транспортування, завантаження – розвантаження та монтажу);

-діамагнітна та має діелектричні властивості, що дає змогу застосовувати її у спеціальних будівлях і спорудах;

-має коефіцієнт теплового розширення, близький до коефіцієнта бетону, що виключає тріщиноутворення у разі зміни температури;

-виробництво у порівнянні із сталевою є екологічно менш шкідливим.

    Базальтова арматура під торговельною маркою «technobasalt», є продукцією будівельного призначення, що підтверджується відповідним кодом В.2.7, а технічні умови на її виробництво - ТУ У В.2.7-25.2-34323267-001:2009 - зареєстровані у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

    Використання базальтової арматури technobasalt™ в Україні регламентоване цілою низкою державних стандартів, таких як:

    ДСТУ Б В.2.6-145:2010 «Захист бетонних і залізобетонних конструкцій від корозії. Загальні технічні вимоги», у якому базальтова арматура виділена у IV групу «Неметалева арматура» та рекомендована до використання в усіх видах агресивних середовищ (рідких, газоподібних, твердих), де є посилання на ТУ В.2.7-25.2-34323267-001:2009.

  • ДСТУ-Н Б В.2.6-185:2012 «Настанова з проектування та виготовлення бетонних конструкцій з неметалевою композитною арматурою на основі базальто- і склоровінгу»,
  • ДСТУ Б В.2.7-312:2016 «Арматура неметалева композитна базальтова періодичного профілю. Загальні технічні умови»,
  • Рекомендації: Рекомендації із проектування базальтобетонних конструкцій мостів і труб: Р В.2.3-03450778-846:2014.

    Продукція має сертифікат УкрСЕПРО, СЄС, протокол МНС та паспорти радіаційної якості.. Система управління якістю продукції сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001:2015.