Базальтова фібра в бетон

    БАЗАЛЬТОВА ФІБРА

    Базальтова фібра додається для покращення властивостей цементних бетонів, вона використовується при улаштуванні промислових підлог, цементобетонних доріг, мостів, шляхопроводів, берегоукріплюючих споруд та виготовлені залізобетонних конструкцій, у тому числі таких, що експлуатуються в складних і агресивних умовах.

    Базальтова фібра сприяє усуненню негативного впливу концентрації напружень в місцях структурних дефектів цементного каменю, підвищує міцність, збільшує деформативність та довговічність бетону. Важливою умовою використання базальтової фібри для армування бетонів є її хімічна стійкість у лужному середовищі бетону. Базальтова фібра є нетоксичною, володіє високими фізико-механічними характеристиками, підвищеною в порівнянні з мінеральними і скляними волокнами стійкістю до кислот і лугів, низьким коефіцієнтом теплопровідності, більш високою температурою застосування.

    Використання базальтової фібри дозволяє значною мірою компенсувати головні недоліки бетону – низьку міцність при розтягу і крихкість руйнування. При застосуванні базальтової фібри підвищується морозостійкість, теплостійкість, стійкість до стирання, вологостійкість матеріалу, знижуються усадкові деформації, значно зростає тріщиностійкість, ударна в'язкість, діелектричність та ін.

    Таким чином, базальтова фібра покращує якісні показники бетонних та залізобетонних конструкцій, а саме:

- попереджує утворення усадочних мікротріщин,

- підвищує стійкість до перепадів температур,

- підвищує міцність на стиск та на розтяг при згині (до 33%),

- підвищує стійкість дорожнього покриття до стирання (до 13%),

в наслідок чого збільшується довговічність бетонних конструкцій (до 25 років), а отже – і термін їх експлуатації (СОУ 42.1-37641918-091:2013).

    Продукція має сертифікати УкрСЕПРО, СЄС, протокол МНС та паспорти радіаційної якості.

    Базальтова фібра є продукцією будівельного призначення, що підтверджується відповідним кодом В.2.7, а технічні умови на її виробництво ТУ В.2.7-26.8-34323267-002:2009 зареєстровані у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Крім цього, вона повністю відповідає вимогам СОУ 42.1-37641918-091:2013 «Бетони дорожні, армовані базальтовою фіброю. Загальні технічні вимоги», а система менеджменту якості нашого підприємства сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001:2008.

    Дослідження, проведені в ДержДорНДІ ім. Шульгіна показали, що міцність на розтягнення при вигині базальтофібробетону зростає на 33% в порівнянні з бетоном без фібри. Клас бетону по міцності на розтягненні при згині контрольних зразків бетону Вtb 2,4 МПа, а для зразків бетону, що армовані базальтовою фіброю дорівнює Вtb 3,6 МПа.